INFO

Trhání osmiček

Extrakce zubů moudrosti (trhání osmiček)

Extrakce zubu moudrosti (trhání osmiček) je stomatochirurgický zákrok, jehož cílem je kompletní vybavení třetího moláru (stoličky) v horní nebo dolní čelisti. Techniku vybavení ovlivňují stupeň a směr růstu (erupce) zubu, poloha zubu v čelisti a také vztah k okolním strukturám (nervově cévní svazek, čelistní dutina, sousední zuby apod.).

K extrakci zubů v Ostravě přistupujeme citlivě a s maximální šetrností. Zákrok probíhá v lokální anestezii, znecitlivující injekci však vůbec nepocítíte, neboť předtím postižené místo ošetříme příjemným anestetickým gelem. V naší praxi postupujeme tak, aby pro vás tahání osmiček nebylo noční můrou a všechny prováděné chirurgické úkony byly zcela bezbolestné.

Nejčastější důvody trhání (extrakce) zubu moudrostí

1. Preventivní odstranění zubu pro jeho částečné prořezání, zvýšené riziko kazu sousedního zubu, nedostatek místa v kosti či nedokončená rotace zubu během vývoje. K vytržení dochází dříve, než pacient zaznamená nějaké potíže.

Neodstraněný zub nelze pořádně vyčistit a hrozí kazivé procesy i u vedlejšího zubu a zánět dásně. Neextrahovaný zub může dlouhá léta nezlobit a pacienti se často pro trhání osmičky rozhodnou pozdě, kdy už nelze zachránit ani vedlejší zub.

2. Ortodontická indikace k odstranění osmiček pro nasezení fixního ortodontického aparátu – rovnátek.

3. Při léčbě parodontitidy tzv. paradontózy, kdy bakterie udržující se dlouhodobě v okolí dásně třetího moláru výrazně podporují její rozvoj.

4. Rozsáhlý zubní kaz, zánět zubního nervu, periapikální nález, cysta

5. Před zhotovením nové protetické práce

6. Hygienické hledisko

7. Nefunkčnost zubu, částečně prořezaný zub neplní žvýkací funkci

Resekce kořenového hrotu

Někdy se i po kvalitním ošetření infikovaného kořenového kanálku dostane infekce do okolí kořene postiženého zubu. U špičky kořene se potom vytváří tzv. váček, který se časem může zvětšit a vytvořit cystu.

Tento proces může být zcela bezbolestný a je zachycen při rentgenovém vyšetření. V případě, že už není naděje na léčbu konzervativní, je indikován chirurgický výkon, spadající do oboru stomatochirurgie. Operace spočívá v odklopení sliznice nad postiženým místem a odstranění patologického ložiska i s částí kořenového hrotu. Obtíže po operaci jsou srovnatelné s extrakcí (vytržením) zubu.


Máte zájem o naše služby?

Napište nám přímo z těchto stránekVážení zákazníci, informujeme vás v souladu s nařízením EU, že poskytnuté informace nejsou námi dále nijak používány ani uschovány a slouží pouze pro vyřízení této žádosti.Víc informací ZDE.

 
 * – povinné údaje


Naše práce Ceník Kontakty Náš tým   Ochrana osobních údajů

© 2015 – 2024 MDDr. Ondřej Vicher & MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránekwebdesign