INFO

Implantace zubů, zubní implantologie

Implantologie – implantace zubů

Zubní implantologie představuje pro pacienta ideální možnost náhrady chybějících zubů. Pokud u Vás došlo ke ztrátě pouze jednoho zubu a zvolíte-li si jako řešení zubní implantát, nebudete muset obětovat zdravé vedlejší zuby, jejichž broušení by bylo nutné, pokud byste se rozhodli pro můstek.

Stejné je to i se ztrátou dvou a více zubů. Můstek může být nesen dvojicí zubních implantátů nebo jejich vetším počtem a opět nebude muset ničit vedlejší zdravé zuby.

Potřebujete-li celkovou či částečnou snímatelnou zubní náhradu, dentální implantáty zajistí její bezpečné ukotvení, přičemž bude stále možné ji jednoduše z úst vyndat a vyčistit a zároveň se vyhnete nepříjemnostem častým při nasazování protéz na vlastní zuby.

Bezzubou čelist můžeme ošetřit pomocí čtyř a více zubních implantátů, kdy následná náhrada je pevně fixovaná v ústech (keramický můstek, Branemarkův můstek).

Klasický postup spočívá v zavedení fixtury – implantátu do obnažené kosti a následné zhotovení suprakonstrukce – naddásňové části zubu. Zubní implantáty jsou zhotoveny moderními postupy z biokompatibilních materiálů, které zajišťují vhojení implantátu do kosti a snižují riziko odmítnutí na mizivé procento. Volba zubního implantátu, stejně tak i doba hojení je individuální a je také součástí konzultace.

Zavedení zubního implantátu

Zavedení zubního implantátu je krátký chirurgický zákrok (30 minut), ze kterého nemusíte mít vůbec obavy. Před výkonem je důležité plánování operace, které provádíme pomocí CT vyšetření (3D RTG), abychom měli co nejpřesnější informaci o velikosti a kvalitě kosti. Poté určíme přesnou velikost implantátu do požadované oblasti. Samotný výkon spočívá v zavedení implantátu do čelistní kosti v lokální anestezii. Implantát se vhojuje po dobu šesti týdnů až třech měsíců. V některých případech lze zubní implantát zavést ihned po vytržení zubu. Po výkonu můžete bez problému odejít domů a pooperační bolesti jsou minimální. Každý výkon provádíme šetrně, abychom předešli jakýmkoliv problémům. 

Augumentace kosti – zvětšení objemu kosti před implantací

Pro zavedení zubního implantátu je nejdůležitější objem kostí, kde bude implantát situován. Po ztrátě zubů dochází k úbytku kostí (atrofii). Tento problém řešíme náhradou kostí tzv. augumentací. Pro zvětšení objemu kostí používáme řízenou kostní regeneraci (kostními granuláty a kolagenními membránami), odběrem kostního štěpu a v horní čelistí operací sinus lift. 

Řízená kostní regenerace

V případě malého defektu kostí, kdy zubní implantát není zcela obklopen kostí je užitečná kostní regenerace. Do místa defektu se vkládají kostní granulky (hydroxiapatit), které obklopují část implantátu. Tyto granule se po čase přemění na stabilní kostní tkáň. Tato technika augumentace je používána u mnoha implantátu a nepřináší pro pacienta větší operační zatížení.

Sinus lift

Po ztrátě zubů v postraních úsecích horní čelisti nastává problém vertikálního nedostatku kosti z důvodu přítomnosti čelistních dutin. Při operaci sinus lift dochází k nadzvednutí sliznice, která vystýlá spodinu čelistní dutiny a doplnění kostního augumentačního materiálu na dno čelistní dutiny. Implantát se zavádí současně s augumentačním materiálem, nebo po pěti měsících. Zákrok se provádí v lokální anestezii. 

Volný kostní štěp

V případě větších kostních defektů používáme nejkvalitnější kostní materiál a to vlastní kostní štěp. Ten se nejčastěji odebírá z oblasti dolní čelisti za stoličkami, nebo z oblasti brady. Odebraný štěp se přenáší do požadované oblasti, kde se fixuje titanovými šroubky. Po čtyřech až pěti měsících kdy dochází ke vhojení se může zavést zubní implantát. Tento výkon se provádí v lokální anestezii, popřípadě v analgosedaci a pod antibiotickou clonou.

Implantaci zubů provádí zubař – implantolog. Veškeré zákroky provádíme v naší ordinaci v Ostravě. Jste z Frýdku – Místku, Opavy, Olomouce, Havířova, Hranic, Karviné, Nového Jičína, Třince či Ostravy a potřebujete zubní implantáty? Kontaktujte nás!

ReferenceMáte zájem o naše služby?

Napište nám přímo z těchto stránekVážení zákazníci, informujeme vás v souladu s nařízením EU, že poskytnuté informace nejsou námi dále nijak používány ani uschovány a slouží pouze pro vyřízení této žádosti.Víc informací ZDE.

 
 * – povinné údaje


Naše práce Ceník Kontakty Náš tým   Ochrana osobních údajů

© 2015 – 2022 MDDr. Ondřej Vicher & MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránekwebdesign